İşbankası ile internet üzerinden bedava eft havale yapmak

erkan tarafından 13 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır.

İŞ bankası ise internet ve telefon bankacılığı ile yaptığınız eft ve havale için ücret alırken, İŞ cep şubesi (wap sitesi) aracılığı ile yapılan eft ve havalelerden herhangi bir ücret almıyor. Dolayısı beleş havale ve eft için https://wap.isbank.com.tr adresini kullanmamız lazım.

İşbankası cep şubesini açabilmek için Wap uyumlu bir cep telefonundan bağlanmanız gerekli. Eğer bu şekilde bir cep telefonunuz yoksa üzülmeyin, bilgisayardan da aynı şekilde işlem yapabilirsiniz.

İŞ bankası cep şubesi adresini yani wap.isbank.com.tr yi bilgisayarınızdan açarsanız site açılmayacak, sadece cep telefonlarından girilebileceğini belirten bir uyarı gelecektir.

Bunun için bilgisayarınızı cep telefonu gibi göstermek gerekiyor.

  1. Bu iş için Firefoxu açın.
  2. User Agent Switcher eklentisini sayfasına girip yeşil renkli download sayfasına basın, açılan pencereden eklentiyi kurun.
  3. Eklenti kurulunca Firefoxu yeniden başlatın.
  4. Üstteki menülerden Araçlardan Default User Agent kısmına girin ve iphone‘u seçin.

Böylece işbankası cep şubesi sizin iphone kullanarak bağlandığınızı düşünecek ve sayfayı açacak. Peki hadi açtık diyelim sayfada gezemiyoruz, neden? Çünkü bu bir wap sayfası ve bilgisayardan değil cep telefonundan kullanılmak için tasarlanmış. O zaman ne yapıyoruz, Firefox’u wap sayfalarını çalıştırabilecek hale getiren wmlbrowser eklentisini buradan indirip kuruyoruz.

Bu iki eklenti sayesinde cep telefonundan bağlanmış gibi yapıyor, wap sitelerini çalıştırabiliyoruz. Böylece işbankası cep şubesini bilgisayardan değil de sanki cep telefonundan girmiş gibi kullanabiliyoruz. Böylece işbankasının cep şubesinin bedava havale ve eft ayrıcalığından bilgisayarımızı kullanarak yararlanıyoruz.

Google'da Ara
Etiketler: , , , , , , ,

“İşbankası ile internet üzerinden bedava eft havale yapmak” başlıklı yazı da 2 yorum var.

  1. 1 haki tarafından 17 Temmuz 2011 tarihinde yazılan;

    iyiymiş, bende bundan sonra bu yolu kullanırım :)

  2. 2 olmuyor tarafından 23 Haziran 2012 tarihinde yazılan;

    kullanılmıyorki nasıl bi şeyse saatlerdir uğraştırdı şimdiye atm ye 40 defa gidip gelmiştim sayfa zaten ingilizce türkçeye cevrilmiyor bile sinir bozucu birşey


Yorum Ekleyin